„Hangszer a kézbe!” - A miskolci Művészetek Házában

on .

Az elmúlt napokban gimnáziumunk 3 osztálya is különleges programon vehetett részt a Művészetek
Házában: „Hangszer a kézbe” című kiállítás és ingyenes interaktív előadások keretein belül.

Kedden a 6.A osztály „Örömzene hangolt csövekkel” elnevezésű rendhagyó énekórán zenélhetett
különböző hosszúságú és eltérő hangmagasságon megszólaló színes műanyag csövekkel Farkas-Bács
Levente és Benkő Máté vezetésével. A közös éneklés és örömzenélés igazán jó hangulatban telt.
Szerdán az 5.B osztály - az „Európai népi hangszerek” című hangszerbemutató előadást
tekinthette meg, és énekelhetett a Művészetek Háza nagyszínpadán.

A 7.B osztály pedig „Hangszereljünk!” címmel interaktív koncerten vett részt az ANTARES Junior
Artisjus-díjas budapesti progresszív pop-rock zenekarral.
A kiállítótérben hangszereket is kipróbálhattak a diákjaink: dobfelszereléseket, zongorát, gitárt,
citerát, elektromos gitárt, DJ-keverőpultokat és elektronikus hangszereket is.

„Nagyszerű élmény volt a kezünkben tartani ezeket a hangszereket, és muzsikálni velük - szívesen
elmennék újra!” – nyilatkozta Szakács Panna, iskolánk 6.A osztályos tanulója.

Köszönjük a fantasztikus lehetőséget MÜHA!

 

Képek