logo nagy
3525 Miskolc, Városház tér 6.
informacio[kukac]frater.hu
tel.:46-412-024
fax.:46-412-220

Versenyeredmények |2017/2018|

Betlehem készítése (megyei, csapat)

1.hely: Harnos János (5.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Betlehem készítés. (megyei, csapat)

1.hely: Harnos Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Asztalitenisz diákolimpia U11 (városi, egyéni)

3.hely: Zsáry Kristóf (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

VIII. SCITEC GYŐR OPEN úszóverseny 200 m gyors (nemzetközi, egyéni)

6.hely: Tulipán Bence István (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

VIII. SCITEC GYŐR OPEN úszóverseny 1500 m gyors (nemzetközi, egyéni)

4.hely: Tulipán Bence István (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

VIII. SCITEC GYŐR OPEN úszóverseny 400 m gyors (nemzetközi, egyéni)

4.hely: Tulipán Bence István (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

VIII. SCITEC GYŐR OPEN úszóverseny 100 m pillangó (nemzetközi, egyéni)

3.hely: Tulipán Bence István (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

VIII. SCITEC GYŐR OPEN úszóverseny 200 m pillangó (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Tulipán Bence István (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

20 lövéses légpuska (országos, egyéni)

17.hely: Huszár Gergely (8.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

20 lövéses légpuska (megyei, 1. forduló, egyéni)

3.hely: Huszár Gergely (8.A)

OKTV (német nyelv) (országos, 1. forduló, egyéni)

Tovább jutott: Kenyeresi Szabolcs (11.B)

Felkészítő tanár: Papné Deres Mónika

Úszás diákolimpia 100 m mellúszás (városi, 1. forduló, egyéni)

7.hely: Beluzsár Tamás István (7.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 100 hátúszás (városi, 1. forduló, egyéni)

5.hely: Beluzsár Tamás István (7.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 100 m gyorsúszás (városi, 1. forduló, egyéni)

8.hely: Vágó Zsófia Mária (7.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 100 m gyorsúszás (városi, 1. forduló, egyéni)

7.hely: Béres Emma Hanna (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 100 m gyorsllúszás (városi, 1. forduló, egyéni)

7.hely: Széphalmi Iván Tamás (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 50 m mellüszás (városi, 1. forduló, egyéni)

7.hely: Béres Emma Hanna (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 50 m mellüszás (városi, 1. forduló, egyéni)

7.hely: Vágó Zsófia Mária (7.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 50 m mellüszás (városi, 1. forduló, egyéni)

5.hely: Jezsó Péter (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 50 m mellüszás (, 1. forduló, )

6.hely: Jezsó Márton (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Úszás diákolimpia 50 m mellüszás (városi, 1. forduló, )

6.hely: Jezsó Márton (5.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Gárdonyi Géza prózamondó verseny (megyei, egyéni)

4.hely: Máté Bíbor (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Anyanyelvi játékok, játékos anyanyelv, Mács József (országos, 1. forduló, csapat)

Tovább jutotthely: Tóth Antónia (10.B) Sedlák Fanni (10.B) Kánya Eszter (10.B) Jávorszki Eszter (10.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

B33 kosárlabda verseny (, 1. forduló, )

3.hely: Nagy Eszter (12.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

B33 kosárlabda verseny (, 1. forduló, )

3.hely: Kecskés Karina (11.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

B33 kosárlabda verseny (, 1. forduló, )

3.hely: Szentesi Zsuzsa (11.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

B33 kosárlabda verseny (, 1. forduló, )

3.hely: Nagy Eszter (12.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

B33 kosárlabda verseny (, 1. forduló, )

3.hely: Kecskés Karina (11.B)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

B33 kosárlabda verseny (, 1. forduló, )

3.hely: Szentesi Zsuzsa (11.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

Országos diákolimpia Sportlövészet 20 lövéses légp (országos, egyéni)

5.hely: Bruck Stefánia Hajnalka (11.A)

Felkészítő tanár: Koromné Fonyi Ágnes Márta

First Lego League (regionális, 1. forduló, csapat)

5.hely: Hegedűs Ákos (10.C) Szerencsi Máté (10.B) Galuska Zoltán Bálint (10.B) Braun Gergely (10.B) Majtényi Panna Dorka (10.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Csipkó Panna (9.A) Kulcsár Domonkos György (8.B)

Felkészítő tanár: Edöcsény Levente János

13. Országos Középiskolai Filmszemle (országos, csapat)

10.hely: Miknyóczki Marcell (11.C) Kovács Kristóf Ákos (11.C) Kovács Balázs Patrik (11.C) Kiss Nerina (11.C) Dobai Márk (11.C) Méhes Milán (11.A) Hardi Gergely (11.A) Bruck Stefánia Hajnalka (11.A) Bóta Brigitta (11.A) Berindza Bátor András (11.A) Bánka Kristóf Péter (11.A) Telekes Dávid (10.C)

Felkészítő tanár: Edöcsény Levente János

Német nyelvű bibliai szövegértési verseny (regionális, egyéni)

3.hely: Rachev Zoé (8.B)

Felkészítő tanár: Papné Deres Mónika

Német nyelvű bibliai szövegértési verseny (regionális, egyéni)

2.hely: Dienes Hanna (8.A)

Felkészítő tanár: Papné Deres Mónika

Német nyelvű bibliai szövegértő verseny (regionális, egyéni)

2.hely: Máté Bíbor (7.A)

Felkészítő tanár: Dr. Czapné Tóth Sarolta

Ruttkai Éva Színjátszó Fesztivál (országos, 2. forduló, csapat)

3.hely: Fandl Hanna (11.C) Pap Hugó (11.B) Kiss Johanna (11.B) Izsvák Balázs (11.B) Hardi Gergely (11.A) Bercsényi Petra Gabriella (11.A) Almássy Anna Mária (11.A)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Asztalitenisz Diákolimpia (megyei, egyéni)

3.hely: Remete Kristóf (7.A)

Felkészítő tanár: Bohus Attila

Asztalitenisz Diákolimpia (megyei, egyéni)

3.hely: Hornyák Lóránt (7.A)

Felkészítő tanár: Bohus Attila

Asztalitenisz Diákolimpia (megyei, egyéni)

1.hely: Menkő Veronika (9.A)

Felkészítő tanár: Bohus Attila

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY (iskolai, 1. forduló, egyéni)

2.hely: Horváth Annamária (5.A)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY (, 1. forduló, egyéni)

2.hely: Istvánffy Márton Péter (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

"Kecske kupa" matematikaverseny (megyei, 1. forduló, csapat)

4.hely: Tóth Botond (10.B) Francuz Anna (10.B) Dancsó Marcell (10.B) Filipkó Krisztina (10.A)

Felkészítő tanár: Svidróné Grallert Marianna

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY (iskolai, 1. forduló, egyéni)

2.hely: Pótor Anett Éva (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY (iskolai, 1. forduló, egyéni)

1.hely: Kemény Berill (6.A)

Felkészítő tanár: , Lange Péter Tamásné

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY (iskolai, 1. forduló, )

Tovább jutott: Oláh Rebeka (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY (iskolai, 1. forduló, )

Tovább jutott: Kemény Berill (6.A)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

SIMONYI ZSIGMOND HELYESÍRÁSI VERSENY (iskolai, 1. forduló, )

Tovább jutott: Nagy Zorka (5.A)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

OKTV (országos, 1. forduló, egyéni)

Eredményesen szerepelt: Hogya Boglárka (12.C)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

Történelem OKTV (iskolai, 1. forduló, egyéni)

Eredményesen szerepelt: Berecz Marcell (12.C)

Felkészítő tanár: Tóth László

Színjátszó verseny (országos, csapat)

Kiemelt: Fandl Hanna (11.C) Pap Hugó (11.B) Kiss Johanna (11.B) Izsvák Balázs (11.B) Hardi Gergely (11.A) Bercsényi Petra Gabriella (11.A) Almássy Anna Mária (11.A)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Iskolai helyesírási verseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Tóth Antónia (10.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Iskolai helyesírási verseny (iskolai, 1. forduló, egyéni)

1.hely: Kenyeresi Szabolcs (11.B)

Felkészítő tanár: Tóth László

Iskolai helyesírási verseny (iskolai, 1. forduló, egyéni)

2.hely: Simkó László (12.B)

Felkészítő tanár: Hernádiné Győri Zsuzsanna

"Kecske Kupa" matematikaverseny (megyei, 1. forduló, csapat)

5.hely: Stefán András (9.B) Molnár Anna (9.B) Fetter Virág (9.B) Boldog Klaudia Ágnes (9.B)

Felkészítő tanár: Svidróné Grallert Marianna

5.hely: Galuska Zoltán Bálint (10.B) Firtkó Bence (10.B) Kecskeméti Ádám László (10.A) Elek Soma (10.A)

Felkészítő tanár: Svidróné Grallert Marianna

5.hely: Mádai Míra (8.A) Ferencz Adél (8.A) Dienes Hanna (8.A) Czurkó Lili (8.A)

Felkészítő tanár: Szabóné Virág Viktória

4.hely: Porkoláb Péter Zsigmond (9.A) Menkő Veronika (9.A) Kánya Ákos (9.A) Csipkó Panna (9.A)

Felkészítő tanár: Svidróné Grallert Marianna

3.hely: Varsányi László (8.B) Sziklai Benedek (8.B) Braun Gábor (8.B) Dienes Fülöp István (8.A)

Felkészítő tanár: Szabóné Virág Viktória

Megyei matematikaverseny (megyei, 1. forduló, egyéni)

Tovább jutott: Dienes Fülöp István (8.A)

Felkészítő tanár: Szabóné Virág Viktória

Szent László alakja az irodalomban szavalóverseny (regionális, egyéni)

3.hely: Labant Áron (6.A)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

Szép Magyar Beszéd verseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kovács Száva (6.A)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

Szép Magyar Beszéd verseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Gerencsér Panna Antónia (6.A)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

Szt. Imre Katolikus Ált. Iskola Hittanverseny (regionális, csapat)

1.hely: Szabó Áron (5.B) Beluzsár Boglárka (5.B) Szabó Piroska (5.A) Krajnyák Nikoletta (5.A)

Felkészítő tanár: Bokros Beáta

Megyei Idegen Nyelvű Szavalóverseny (megyei, 1. forduló, egyéni)

3.hely: Mikita Dorka Júlia (12.C)

Felkészítő tanár: Salamon Zsuzsanna

Szent Imre Angol Nyelvi Verseny (megyei, 1. forduló, csapat)

2.hely: Lichy Johanna (8.A) Borsos Roland (7.A) Vaszily Léna (6.B)

Felkészítő tanár: Bíróné Várhegyi Judit Klára, Csobánka Rita, Salamon Zsuzsanna

Egyházi iskolák német nyelvi versenye (városi, csapat)

2.hely: Wouterson Sarah (7.B) Wouterson Rebecca (7.B) Kiss Bianka (7.B) Perjési Nóra (7.A)

Felkészítő tanár: Dr. Czapné Tóth Sarolta

" Te aranyok Aranya"-Arany János szavalóverseny (országos, 1. forduló, egyéni)

Eredményesen szerepelt: Kőhegyi Anna (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

2.hely: Istvánffy Márton Péter (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Röplabda Diákolimpia V-VI. kcs Leány (megyei, csapat)

4.hely: Kovács Petra (11.B) Szikora Evelin (11.A) Karsai Nóra (11.A) Bóta Brigitta (11.A) Almássy Anna Mária (11.A) Papp Bernadett (10.B) Francuz Anna (10.B) Juhász Vivien (10.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Fodor Nikolett (10.A) Hajduk Panna (9.B)

Felkészítő tanár: Bohus Attila

Diákolimpia (országos, egyéni)

3.hely: Kántor Zéta (9.A)

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

Különdíj: Izsó Dániel (6.A)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, egyéni)

Különdíj: Fandl Hanna (11.C)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, egyéni)

3.hely: Kovács Dorottya (11.C)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

3.hely: Beluzsár Tamás István (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, egyéni)

2.hely: Berta Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Szabó Csanád (5.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Molnár Anna (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, egyéni)

1.hely: Kiss Johanna (11.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Felnőtt Magyar Bajnokság ( 2. osztály) (országos, egyéni)

3.hely: Godó Szilárd (12.C)

"Én a macska." (regionális, csapat)

Kovács Panna (8.B) Harnos Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

Különdíj: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

3.hely: Juhász Vivien (10.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

2.hely: Komáromi Kristóf (11.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Társalgási verseny Skóciáról (városi, csapat)

1.hely: Virág Dorottya (8.B) Czurkó Lili (8.A) Remete Kristóf (7.A)

Felkészítő tanár: Salamon Zsuzsanna, Salamon Zsuzsanna

Szent László élete. (városi, egyéni)

3.hely: Ulbrik Eszter (5.B)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent László élete. (városi, egyéni)

3.hely: Bodnár Dominika (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent László élete. (városi, egyéni)

2.hely: Horváth Emese Hajnalka (9.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Máté Bíbor (7.A)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Harnos Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Ritter Klára (5.B)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

2.hely: Thomázy Gréta (6.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent László alakja az irodalomban szavalóverseny (regionális, egyéni)

3.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

"Mitől Szent a szent" hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Tóth Zolna (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől Szent a SZent?"hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Bíró Eszter (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

Martti Ollgren Nemzetközi Emlékverseny (nemzetközi, egyéni)

3.hely: Tulipán Bence István (5.A)

GPC erőemelő verseny (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bodolai Péter (12.A)

GPC erőemelő Világbajnokság (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bihi Bence (12.A)

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

Különdíj: Simon Zsuzsanna (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a SZent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Thomázy Vendel (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

3.hely: Balog Gréta (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Soltész Dániel (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Berindza Bulcsú Mihály (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a Szent?" hittanverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kovács Zsófia Ilona (10.C)

Felkészítő tanár: Salai Szabolcs

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kiss Zsófia (9.C)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kósa Péter Gergő (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Szalay Zsófia Imola (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Hódosi Zsuzsanna (11.B)

Felkészítő tanár: Lóczi Tamás

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Vágó Anna Magdolna (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (, egyéni)

Kiemelt: Szalay Zsófia Imola (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Galambvári Gréta (9.C)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Sántha Dorina (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Horváth Emese Hajnalka (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Bodnár Dominika (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Ilyó-Kovács Levente (8.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Máté Kristóf (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Nagy András László (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Molnár Zsuzsanna (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Fridel Dániel (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Menyhárt Luca (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Szabó Liliána Viktória (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Majtényi Panna Dorka (10.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Karsai Nóra (11.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

4.hely: Medve Brigitta (11.C)

Felkészítő tanár: Bokros Beáta

SZavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Berta Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Istvánffy Márton Péter (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kőhegyi Imre (5.A)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Kőhegyi Anna (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Simkó Benedek (5.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Ferencz Adél (8.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Suszter Bianka (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Molnár Anna (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Megyei távolugró ügyességi csapatbajnokság (megyei, csapat)

2.hely: Tornai Gyula (11.A) Kolcza Botond (11.A) Stefán András (9.B) Répási Roland (9.B) Józsa Milán (9.B) Pintér Erik (9.A)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

4.hely: Mádai Zsófia (8.A) Mádai Míra (8.A) Perjési Nóra (7.A) Máté Bíbor (7.A) Dancsó Mónika (7.A)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Különdíj: Leskó Sára Zsófia (9.A) Horváth Emese Hajnalka (9.A) Obbágy Veronika (7.A) Balogh Boglárka Vivien (7.A) Thomázy Vendel (6.B) Thomázy Gréta (6.B) Juhász Vivien (10.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Porkoláb Péter Zsigmond (9.A) Kósa Péter Gergő (9.A) Herczeg Márton (9.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Távolugró Ügyességi Csapatbajnokság (városi, 1. forduló, csapat)

5.: Varsányi László (8.B) Remeczki Róbert Patrik (8.B) Nahaj Norbert (8.A) Farkas Olivér (8.A) Kajtár Péter (7.B)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

Távolugrás Ügyességi Csapatbajnokság (városi, 1. forduló, csapat)

3.: Mádai Zsófia (8.A) Mádai Míra (8.A) Perjési Nóra (7.A) Máté Bíbor (7.A) Dancsó Mónika (7.A)

Fráter Akadémia 2017. május

Magyarország helye az Európai Unióban címmel tartott előadást gimnáziumunkban Pelczné dr. Gáll Ildikó, az Európai Parlament alelnöke.

 

DSC00088 COLLAGE

FEJTÖRŐ- MATEMATIKA VETÉLKEDŐ

 

 

Iskolánk fennállásának 25. évfordulójáról megemlékező jubileumi év rendezvényeihez kapcsolódva a matematika munkaközösség fejtörő matematika versenyt rendezett az 5.-6. évfolyamos diákoknak.

A háromfős csapatok lelkesen és kitartóan küzdöttek a sokszor tekervényes, „becsapós” feladatokkal; ahol a legnagyobb ellenfél az idő volt: egy-egy válasz megszületésére ugyanis maximum fél perc állt rendelkezésre. Öröm volt nézni, ahogy igyekeznek társaikat meggyőzni saját válaszuk helyességéről, ahogy a részeredményeket ismertetése után biztatják egymást, ahogy a fejükhöz kapnak megoldásokban rejlő fondorlatokat hallva! A szoros versenyben a képzeletbeli dobogóra az alábbi csapattagok jutottak:

  1. hely Kopcsek Tamás, Dobos Adrienn, Balog Gréta
  2. hely Perjési Nóra, Balogha Boglárka, Obbágy Veronika
  3. hely Labant Áron, Lengyel Marcell, Nagy Vencel

Jutalmul – egy matematikakaversenyhez illően – körző; -illetve vonalzókészleteket, valamint édességet kaptak. De senki nem távozott üres kézzel… Köszönjük az alapítvány támogatását is!

A fényképre kattintva galéria tekinthető meg.

 

20170516 145828 COLLAGE

Robot Szumó verseny

robot

 

Verseny résztvevői: 5-11. évfolyamon tanuló diákok 2 fős csapata (a csapatok tagjai lehetnek más-más évfolyamból)

Verseny feladat: LEGO cég által forgalmazott Mindstorms EV3 robotok építése és programozása. A csapatok helyszínen építik meg a robotot (csak LEGO elemekből). A készleteket az iskola biztosítja a versenyzéshez.

Jelentkezés: Informatika tanároknál 2017. május 26-ig.

Verseny időpontja:

2017. május 30 és június 13 között csoport fordulók és elődöntők.
2017. június 14-én 14:00-tól döntők!


Felkészülési időszak: 2017. május 15-től délutánonként Edöcsény Levente tanárúrral egyeztetett időpontban lehet az iskola készleteit, pályáját és számítógépeit használni gyakorlásra.

Csatolmányok:
Download this file (Szumóról röviden.pdf)Szumóról röviden.pdf533 kB

Brüsszelben jártunk

Ahogyan iskolánk végzős diákjainak minden évben lehetőségük nyílik ellátogatni Brüsszelbe, ez idén is így történt Pelczné dr. Gáll Ildikó európai parlamenti képviselő asszony támogatásával.

Április 10-én hajnal 1:30-kor indultunk útnak célba véve a Liszt Ferenc repteret. Onnan repülővel utaztunk egészen Charleroi-ba, ami kb. 2 órát vett igénybe. Ez idő alatt volt alkalmunk csodálni a tájat 11000 m magasból a felhők közül.

A reptérre érve már nagy szeretettel várt minket Ashley Sanborn (3 mikrobusz kíséretében), aki mind a két ott töltött nap alatt segítségünkre volt, vezetett minket és több érdekes információt is megtudtunk tőle egy-egy épületről vagy ottani kultúráról.

Brüsszel városába érve először lepakoltunk a szállodában, majd nekiláttunk a város feltérképezésének. Meglepő volt számunkra a különbség az itthoni és az ottani városok között. Ott mindenfelé macskaköves utakon járnak a gyalogosok és az autósok is, az utcák teljes szélességében végeláthatatlan üzletsorok várják az odalátogatókat. Ezt kihasználva mi is szinte azonnal lecsaptunk a csokoládé boltokra, hogy megkóstolhassuk a híres belga csokoládékat. Közben útba ejtettük a pisilő fiú szobor megtekintését is.

Mivel már mindenki megéhezett, így egy hatalmas adag sültkrumplival megtöltöttük a hasunkat, hogy újult erővel induljunk el a Parlamentáriumba. Ott különböző makettekkel, kiállításokkal, képekkel és hanganyagokkal digitálisan szemléltették számunkra a történelmi eseményeket különböző országokban. Mindannyian sok információval gazdagodtunk, és élveztük, hogy ilyen játékos módon tanulhattunk meg új dolgokat.

Az egész napos városnézés és az utazás fáradalmai már kezdtek kirajzolódni mindannyiunk arcán, így elfoglaltuk a szállást, aminek a Hotel La Madeleine adott helyet. Vacsorázni egy közeli étterembe mentünk, ahol 3 fogásos vacsorával vártak minket. Még az este tettünk egy nagyobb sétát a varosban, és megdöbbenve figyeltük, hogy a város ekkor kezd igazán életre kelni.

Másnap a hotelben elfogyasztott reggeli után célba vettük az európai parlament épületét, ahol Pelczné dr. Gáll Ildikó alelnök asszony tartott nekünk érdekes előadást a parlament rendszeréről és felépítéséről, illetve arról, hogy ő milyen feladatkörben mozog ott. Aztán bevezetett minket a parlament üléstermébe és elmagyarázta, hogy az Európai Unió országai hol és hogyan foglalnak helyett, miként bonyolítanak le egy ilyen ülést.

Ebéd után ismét útnak indultunk, hogy eljussunk az Atomiumba. Gyönyörű kilátás tárult a szemünk elé az Atomium legtetejéről, belül pedig érdekes kiállításokat tekinthettünk meg.

Ezután meglátogattuk a Mini Europát. Az Európai Unió országainak mindegyikéből láthattuk egy-egy nevezetes épület kicsinyített mását, köztük a magyar Széchenyi Fürdőt is. Olyan érzés volt, mintha tényleg az adott országban, az adott épület mellett álltunk volna.

Habár mindössze 2 napot töltöttünk ott, mégis többnek tűnt a gazdag programoknak köszönhetően. Fáradtan de sok-sok csodálatos élménnyel gazdagodva ültünk fel a repülőre, hogy hazatérjünk Miskolcra.

Még egyszer szeretnénk köszönetet mondani alelnök asszonynak, hogy segítségével eltölthettünk 2 csodálatos napot Brüsszelben.

Orosz Petra

 

Brüsszel 024

Alkotásaim - kiállítás

Miskolc – Alkotásaim címmel nyílt meg hétfőn Kovács Kingának, gimnáziumunk végzős diákjának kiállítása a miskolci József Attila könyvtárban. A tárlat május 11-ig tekinthető meg.

file6ug05sjha068ixfqan8 e1491930881493