logo nagy
3525 Miskolc, Városház tér 6.
informacio[kukac]frater.hu
tel.:46-412-024
fax.:46-412-220

Versenyeredmények |2017/2018|

Röplabda Diákolimpia V-VI. kcs Leány (megyei, csapat)

4.hely: Hajduk Panna (9.B) Fodor Nikolett (10.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Juhász Vivien (10.A) Francuz Anna (10.B) Papp Bernadett (10.B) Almássy Anna Mária (11.A) Bóta Brigitta (11.A) Karsai Nóra (11.A) Szikora Evelin (11.A) Kovács Petra (11.B)

Diákolimpia (országos, egyéni)

3.hely: Kántor Zéta (9.A)

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

Különdíj: Izsó Dániel (6.A)

Felkészítő tanár: Lange Péter Tamásné

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, )

Különdíj: Fandl Hanna (11.C)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, )

3.hely: Kovács Dorottya (11.C)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

KAZINCZY SZÉP MAGYAR BESZÉD (iskolai, 1. forduló, egyéni)

3.hely: Beluzsár Tamás István (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, )

2.hely: Berta Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Szabó Csanád (5.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Molnár Anna (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Kazinczy Szép magyar beszéd verseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Szép magyar beszéd (iskolai, 1. forduló, egyéni)

1.hely: Kiss Johanna (11.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Felnőtt Magyar Bajnokság ( 2. osztály) (országos, egyéni)

3.hely: Godó Szilárd (12.C)

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Vágó Anna Magdolna (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Horváth Emese Hajnalka (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Sántha Dorina (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Galambvári Gréta (9.C)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (, egyéni)

Kiemelt: Szalay Zsófia Imola (9.A)

Felkészítő tanár: Kocserha Beáta

"Én a macska." (regionális, csapat)

Különdíj: Harnos Enikő (8.B) Kovács Panna (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

Különdíj: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

3.hely: Juhász Vivien (10.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

"Én a macska." (regionális, egyéni)

2.hely: Komáromi Kristóf (11.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Társalgási verseny Skóciáról (városi, csapat)

1.hely: Remete Kristóf (7.A) Czurkó Lili (8.A) Virág Dorottya (8.B)

Felkészítő tanár: Bíróné Várhegyi Judit Klára

Szent László élete. (városi, egyéni)

3.hely: Ulbrik Eszter (5.B)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent László élete. (városi, egyéni)

3.hely: Bodnár Dominika (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent László élete. (városi, egyéni)

2.hely: Horváth Emese Hajnalka (9.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Máté Bíbor (7.A)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Harnos Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

3.hely: Ritter Klára (5.B)

Felkészítő tanár: Deákné Barta Katalin

Szent Ferenc élete (országos, egyéni)

2.hely: Thomázy Gréta (6.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szent László alakja az irodalomban szavalóverseny (regionális, egyéni)

3.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

"Mitől Szent a szent" hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Tóth Zolna (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől Szent a SZent?"hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Bíró Eszter (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a Szent?" hittanverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kovács Zsófia Ilona (10.C)

Felkészítő tanár: Salai Szabolcs

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Martti Ollgren Nemzetközi Emlékverseny (nemzetközi, egyéni)

3.hely: Tulipán Bence István (5.A)

GPC erőemelő verseny (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bodolai Péter (12.A)

GPC erőemelő Világbajnokság (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bihi Bence (12.A)

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

Különdíj: Simon Zsuzsanna (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

3.hely: Balog Gréta (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a SZent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Thomázy Vendel (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Soltész Dániel (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Berindza Bulcsú Mihály (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kiss Zsófia (9.C)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kósa Péter Gergő (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Szalay Zsófia Imola (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Hódosi Zsuzsanna (11.B)

Felkészítő tanár: Lóczi Tamás

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Bodnár Dominika (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Ilyó-Kovács Levente (8.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Máté Kristóf (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Nagy András László (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Molnár Zsuzsanna (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Fridel Dániel (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Szabó Liliána Viktória (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Menyhárt Luca (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Majtényi Panna Dorka (10.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Karsai Nóra (11.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

4.hely: Medve Brigitta (11.C)

Felkészítő tanár: Bokros Beáta

SZavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Berta Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Istvánffy Márton Péter (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kőhegyi Imre (5.A)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Kőhegyi Anna (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Simkó Benedek (5.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Ferencz Adél (8.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Suszter Bianka (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Molnár Anna (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Megyei távolugró ügyességi csapatbajnokság (megyei, csapat)

2.hely: Pintér Erik (9.A) Józsa Milán (9.B) Répási Roland (9.B) Stefán András (9.B) Kolcza Botond (11.A) Tornai Gyula (11.A)

4.hely: Dancsó Mónika (7.A) Máté Bíbor (7.A) Perjési Nóra (7.A) Mádai Míra (8.A) Mádai Zsófia (8.A)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, csapat)

Különdíj: Herczeg Márton (9.A) Kósa Péter Gergő (9.A) Porkoláb Péter Zsigmond (9.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Juhász Vivien (10.A) Thomázy Gréta (6.B) Thomázy Vendel (6.B) Balogh Boglárka Vivien (7.A) Obbágy Veronika (7.A) Horváth Emese Hajnalka (9.A) Leskó Sára Zsófia (9.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Távolugró Ügyességi Csapatbajnokság (városi, 1. forduló, csapat)

5.hely: Kajtár Péter (7.B) Farkas Olivér (8.A) Nahaj Norbert (8.A) Remeczki Róbert Patrik (8.B) Varsányi László (8.B)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

3.hely: Dancsó Mónika (7.A) Máté Bíbor (7.A) Perjési Nóra (7.A) Mádai Míra (8.A) Mádai Zsófia (8.A)

Sportegyesület közgyűlése

A „Fráter György” Iskolai Kulturális, Sport és Testnevelési Egyesület
2016. február 17.
14.00 órakor rendkívüli közgyűlést tart

 

(meghívó a csatolmányban)

Csatolmányok:
Download this file (Meghívó.pdf)Meghívó61 kB

Sítábor 2016

Az idén szakítva az évek óta kialakult hagyománnyal egy kissé közelebbi úti célt néztünk ki magunknak. A Franciaországi sípályákat lecseréltük egy közelebbi országra, az Olaszországi Trentó mellett található Paganella síközpontot választottuk. Már hagyomány, hogy a sítábor családias jellegű, így a 35 diák kiegészülve szülőkkel, testvérekkel, egy 53 fős csoportra duzzadt.

Külön öröm, hogy a „törzstagokon” kívül idén is voltak vállalkozó kedvű új diákok és szülők, akik bepillantást nyerhettek a síelés örömeibe és a hagyományosan jó hangulatú hét részeseivé váltak.

A kissé szokatlan késő esti indulás nem szegte kedvét a csapatnak és a kételkedők is örömmel nyugtázták, hogy egy jó busz csomagtere minden mennyiségű csomag befogadására alkalmas. (Az induláskor némely bőrönd nagyságából kiindulva több hetes utazásra is lehetett következtetni…)

Az éjszakai utazás kissé monotonnak tűnő időszakát sokan filmnézéssel, olvasással, beszélgetéssel töltötték, de azért voltak akiknek hamar sikerült „alvópózba”kerülni, és halk vagy hangos szuszogásuk (horkolásuk) utalt egyértelműen arra, hogy a fáradt ember mindenütt képes aludni.

Szlovénián keresztülutazva már lassan hajnalodott, mikor beléptünk Olaszországba. A tájból egyre többet látva bizony nem sok jel mutatott arra, hogy januárt jelez a naptár. Az évszakra igencsak nem jellemző +6- 8 fok nem éppen síelésre alkalmas időt jósolt.

Trentó városát elhagyva a hegyi szerpentinen azért már feltűntek az egyre nagyobb területet lefoglaló hófoltok. Késő délután, de még sötétedés előtt egy gyönyörű környezetben, egy tó mellett fekvő háznál állt meg a buszunk, ahol viszonylag gyors pakolás után mindenki végre elfoglalhatta szobáját.

Az önellátásnak és a jól felszerelt konyhának köszönhetően, a folyosón végighaladva minden este különböző magyaros jellegű ételek illata csábított sokakat egy- egy szobába való rövid betérésre.

Már az első nap rájöttünk, hogy ezen a környéken nem a menetrend határozza meg a buszok pontos indulását és érkezését. ( Néhányan csalódottan vették tudomásul, ha a kiírt busz nem érkezett meg, mások pedig a nap végén egy körutazáson vettek részt a szomszédos falvakba, mielőtt a szállásra érkeztek volna)

Ezt ellensúlyozta viszont a helyi sofőrök rugalmassága, akik kérésre mindig szívesen letették a csoportot a ház előtt és mosolyogva búcsúztak tőlünk.

Ami a sielést illeti a szövegnél beszédesebbek a készült képek.

Mindent összevetve ismét egy jó hangulatú, élményekben gazdag hetet tölthettünk együtt. Köszönet ezért elsősorban Demjén Zoltán szervező tanár úrnak és minden résztvevő szülőnek illetve diáknak. Remélhetőleg jövőre is sokan folytatják a hagyományt és csatlakoznak ehhez az iskolai programhoz.

Megyei angol verseny

A Miskolci Egyetem Megyei Angol Nyelvi Versenyének szóbeli fordulóján Tóth Bernadett 12.b osztályos tanuló II. helyezést ért el.

Eredményéhez gratulálunk!

Felkészítő tanára: Salamon Zsuzsanna

Támogatás melegítőkonyha kialakításához

Szeretettel várjuk a melegítőkonyha beindításához a kedves szülők segítségét és támogatását.


Fenntartói keretből készült el a konyha, az étkezők kialakítása, kivitelezése, valamint a nagy berendezések beszerzése. Ezek után az asztalok, székek, felszerelési tárgyak (tányérok, poharak, tálcák és evőeszközök) ellenértékét és a villamoshálózat bővítésének költségét a gimnázium alapítványa rendezi, amely összességében: 1.462.468.-

Kérjük, támogassák a gimnázium alapítványát, így diákjaink minél előbb birtokukba tudják venni az étkezés céljára kialakított helységeket.



Fráter György Gimnáziumért Alapítvány: 10200139-27017614-00000000

 

konyha1konyha2

Német országismereti délután

Német országismereti délutánt szerveztünk az általános iskolák németül tanuló 8. osztályosai számára.

Némettanáraink gazdag kiállítást készítettek a német  nyelvű országokból származó tárgyakból. Egy- egy tárgy kapcsán érdekes információk, történetek hangzottak el Ausztria, Németország és Svájc történetéből, kultúrájából. hagyományaiból.

Így például megtudták az érdeklődők, hogyan készült el az első Sacher-torta, miért híresek a bécsi kávéházak, miért van Münchenben sörfesztivál, milyen város Passau, milyen volt a Fal Berlinben, hogyan ünneplik Németországban a karácsonyt és miért olyan finom a svájci csoki.

Egy rövid teszt után a vendégek személyesen is megkóstolhatták a kiállított tárgyak egy részét: A Sacher- és feketeerdő tortát, a karácsonyi stollent és mézes süteményeket.

 

 

Tehetséggondozó foglalkozás 4. osztályosoknak (IDŐPONTVÁLTOZÁS)

Kedves diákok, tisztelt szülők!

A tehetséggondozó foglalkozások korábban kiadott és a honlapon ( tanulmányok/ beiskolázás 2015/16) található időpontjaiban december hónapban a következő változás lesz.

december 5. (szombat) mindkét csoport 8:45-re jön, egy időben lesznek.

I. csop.-nak matek lesz

II.csopnak magyar

december 11. (péntek) mindkét csoport 15:30-re jön, egy időben lesznek

I.csop.-nak magyar

II. csop. matek lesz

( dec. 12. szombat országos munkaknap, ezért nálunk is tanítás lesz)

december 19. (szombat) rendes időben 8:45, két csoportban, a  szokásos időpontokban mindkettőnek matek lesz.


Az írásbeli vizsgára a jelentkezési lapok letőlthetők a honlapunkról: Tanulmányok / Beiskolázás 2015/ 16.

A kitöltött lapokat lehet a dec. 1. keddi nyilt napra vagy az előkészítőre hozni.



Köszönettel:

                                                                                        INTÉZMÉNYVEZETŐSÉG

Kézen-fogva

Iskolánk 12.B osztályos tanulója, Papp Fruzsina ebben a tanévben három irodalmi eredményt tud felmutatni; három különböző novellája, három különböző antológiában jelenik meg. Egy megjelent az Info-Szponzor Kézen-fogva 2015. c. kötetében; november 29-én mutatja be az Aposztróf kiadó a Dimenziók 6. c. antológiát, illetve az Irodalmi Rádió még idén év végén megjelenő antológiájában is szerepel diákunk neve.

Szép teljesítményéhez gratulálunk!

Irodalmi és rajzpályázat középiskolásoknak

Miskolc. Irodalmi alkotás elkészítésére ír ki pályázatot a Minorita Plébánia és az Éltető Lélek Alapítvány. Az irodalmi alkotás műfaja lehet: életrajz, novella, vers, fogalmazás, párbeszéd, dráma, forgatókönyv (műfaji meghatározás nincs)
A pályamű tartalma: Kelemen Didák élete és munkássága, vagy tevékenysége egy részletének kiemelése. Pályázhatnak a középiskolák 11.-12.-es diákjai. Benyújtás: papír alapon 2 példányban az Éltető Lélek Alapítvány címére: 3525 Miskolc Hősök tere 5. és elektronikusan a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre.
Pályázat benyújtásának határideje: november 30.
A plébánia és az alapítvány rajzversenyt is hirdet, melynek témája szintén Kelemen Didák munkássága és élete. A cím és határidő megegyezik az irodalmi pályázatéval.

Fontos időpontok

1. Nyílt nap a 8. osztályos tanulók számára 2015. november 17. (kedd) 7:30-12:15

2.Nyílt nap a 4. osztályosok számára 2015. december 1. (kedd) 7:30-12:15

3.A központi felvételi vizsgára való jelentkezési lap beadása a gimnáziumba: 2015.december 8.

4.Írásbeli felvételi vizsga az 5. + a 9. évfolyamra jelentkezőknek ( magyar nyelv + matematika):
    2016. január 16.(szombat) 10:00

5.Betekintési lehetőség:2016. január 27. 8:00-16:00

6.Értékelő lapok (Központi írásbeli) átvétele:2016. február 4.

7.Jelentkezési lapok beérkezése:2016. február 12. (péntek)

Szóbeli felvételi: 
5. osztályba jelentkezők: 2016. február 16+20.(kedd +szombat)

9. osztályba jelentkezők:2016. február 16.-17.(kedd+ szerda)
Tartalék nap: betegség esetén: 2016. február 22. (hétfő)