logo nagy
3525 Miskolc, Városház tér 6.
informacio[kukac]frater.hu
tel.:46-412-024
fax.:46-412-220

Versenyeredmények |2017/2018|

"Mitől Szent a szent" hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Tóth Zolna (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől Szent a SZent?"hittanverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Bíró Eszter (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a Szent?" hittanverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kovács Zsófia Ilona (10.C)

Felkészítő tanár: Salai Szabolcs

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Martti Ollgren Nemzetközi Emlékverseny (nemzetközi, egyéni)

3.hely: Tulipán Bence István (5.A)

GPC erőemelő verseny (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bodolai Péter (12.A)

GPC erőemelő Világbajnokság (nemzetközi, egyéni)

1.hely: Bihi Bence (12.A)

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

Különdíj: Simon Zsuzsanna (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

3.hely: Balog Gréta (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a SZent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Thomázy Vendel (6.B)

Felkészítő tanár: Kuzmáné Juhász Katalin

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Soltész Dániel (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Berindza Bulcsú Mihály (7.B)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kiss Zsófia (9.C)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

2.hely: Kósa Péter Gergő (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" Hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Szalay Zsófia Imola (9.A)

Felkészítő tanár: Szamosi Erika

"Mitől szent a szent?" hittanpályázat (iskolai, egyéni)

1.hely: Hódosi Zsuzsanna (11.B)

Felkészítő tanár: Lóczi Tamás

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, )

Kiemelt: Vágó Anna Magdolna (9.A)

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (, egyéni)

Kiemelt: Szalay Zsófia Imola (9.A)

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Galambvári Gréta (9.C)

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Sántha Dorina (9.A)

ÁrpádházI Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Horváth Emese Hajnalka (9.A)

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Bodnár Dominika (8.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Ilyó-Kovács Levente (8.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Máté Kristóf (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Nagy András László (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Molnár Zsuzsanna (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Fridel Dániel (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Szabó Liliána Viktória (10.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Menyhárt Luca (10.B)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Majtényi Panna Dorka (10.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Árpádházi Szentek Rajzverseny (iskolai, egyéni)

Kiemelt: Karsai Nóra (11.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

4.hely: Medve Brigitta (11.C)

Felkészítő tanár: Bokros Beáta

SZavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Berta Enikő (8.B)

Felkészítő tanár: Németh Gergely

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Istvánffy Márton Péter (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Kőhegyi Imre (5.A)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

Szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Kőhegyi Anna (6.B)

Felkészítő tanár: Bagyalné Kocsis Márta

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Simkó Benedek (5.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

2.hely: Ferencz Adél (8.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Ritter Tünde (7.A)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

3.hely: Suszter Bianka (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

szavalóverseny (iskolai, egyéni)

1.hely: Molnár Anna (9.B)

Felkészítő tanár: Szeitzné Viski Erika

Megyei távolugró ügyességi csapatbajnokság (megyei, csapat)

2.hely: Pintér Erik (9.A) Józsa Milán (9.B) Répási Roland (9.B) Stefán András (9.B) Kolcza Botond (11.A) Tornai Gyula (11.A)

4.hely: Dancsó Mónika (7.A) Máté Bíbor (7.A) Perjési Nóra (7.A) Mádai Míra (8.A) Mádai Zsófia (8.A)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, csapat)

Különdíj: Herczeg Márton (9.A) Kósa Péter Gergő (9.A) Porkoláb Péter Zsigmond (9.A) Hegyi Flóra Mónika (10.A) Juhász Vivien (10.A) Thomázy Gréta (6.B) Thomázy Vendel (6.B) Balogh Boglárka Vivien (7.A) Obbágy Veronika (7.A) Horváth Emese Hajnalka (9.A) Leskó Sára Zsófia (9.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Kiss Nerina (11.C)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Legkedvesebb Szűzanya képem (nemzetközi, egyéni)

Különdíj: Tóth Csenge Emese (12.A)

Felkészítő tanár: Dr. Kissné Fábián Katalin

Távolugró Ügyességi Csapatbajnokság (városi, 1. forduló, csapat)

5.hely: Kajtár Péter (7.B) Farkas Olivér (8.A) Nahaj Norbert (8.A) Remeczki Róbert Patrik (8.B) Varsányi László (8.B)

Felkészítő tanár: Bacsa Péterné

3.hely: Dancsó Mónika (7.A) Máté Bíbor (7.A) Perjési Nóra (7.A) Mádai Míra (8.A) Mádai Zsófia (8.A)

Ének- Zene

A Miskolci Egressy Béni-Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola által rendezett IV. "Gyöngyvirág" Népdaléneklési Versenyén a Hangicsáló Csoport tagjai Kiemelt Arany minősítést szereztek.

 A csoport tagjai: Almássy Lili 7.b, Horváth Emese 7.A, Máté Bíbor 5.A,Obbágy Veronika 5. A Ritter Tünde 5.A

 Ritter Tünde (5. A) szóló kategóriában is Kiemelt Arany minősítést szerzett.

Felkészítő tanár: Váraljai Réka

 

IMG 20160307 124432 HDR

A virtuális világ veszélyei - előadás

A virtuális világ veszélyeiről, és az Internet megfelelő használatáról tartott előadást a Megyei Rendőrfőkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának munkatársa, Jenei Károly alezredes úr.

 

KÉMIA - Verseny

A Curie Kémia Emlékverseny Területi fordulóban Dancsó MarcelI  (8.B) I. helyezést ért el és bejutott az országos döntőbe!

Felkészítő tanár: Fóris Tímea

 

20160229 1132141

 

XV. SZENT ERZSÉBET TEREMLABDARÚGÓ TORNA

Február 27-én, szombaton került sor a már nagy hagyománnyal bíró Szent Erzsébet teremlabdarúgó kupára.

Iskolánkat, ezúttal a III. korcsoportos diákok képviselték. A magyar csapatok mellett a torna nemzetközi jellegét a Lengyelországból érkező Strug Tyczyn  csapata adta.

A Fráteresek mind  a négy mérkőzésüket megnyerték , így aranyérmet és kupát kaptak  az eredményhírdetéskor. A torna gólkirálya is  csapatunkból került ki,  Berki Péter (7. B) személyében

Csapattagok:

  1. Bánhegyi Bogdán 6. A
  2. Nahaj Norbert 6. A
  3. Porkoláb Bence 6. B ( 1 gól)
  4. Farkas Máté 6. B ( 1 gól)
  5. Bódig Bence 5. B ( 5 gól)
  6. Szakmáry Márk 5. B ( 1 gól)
  7. Grallert Máté 5. A ( 1 gól)
  8. Berki Péter 7. B ( 7 gól)

 2016.02

Német nyelv- Versenyeredmény

A Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny írásbeli fordulója alapján a következő tanulók jutottak a szóbeli döntőbe:

1. II. kategória (5- 6. osztály): Grallert Máté  5. A
2. IV. Kategória: (9-12. osztály): Kenyeresi Szabolcs 9.B és Kovács Kristóf Ákos 9.C

A verseny szóbeli döntőjében a IV. kategóriában legalább 60 % - os eredmény esetén BME- típusú szóbeli B/2(középfokú) vizsgát szerezhet a két diákunk.

Természettudomány-Verseny

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny Észak-Hunnia körzeti versenyén gimnáziumi kategóriában 
7. osztályos csapatunk 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Csipkó Panna
                        Menkő Veronika
                        Porkoláb Péter
                          Kánya Ákos
 
8. osztályos csapatunk 4. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Filipkó Krisztina
                            Hegyi Flóra
                          Juhász Vivien
                          Majtényi Panna
 
IMG 1573

"Macskaköröm"

A Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium a hagyományos „Így írunk mi…” pályázatán belül meghirdeti a „MACSKAKÖRÖM” c. mese-, novellaíró és rajz pályázatát, mely az irgalmasság témaköréhez kapcsolódik.

A pályamunkák címe mindhárom kategóriában:

„Adni jó!”

(Szent Márton élete, tevékenysége)

I. kategória 3-4. osztály

II. kategória 5-6. osztály

III. kategória 7-8. osztály

A pályamunkák beérkezésének időpontja:

2016. március 31.

(mindhárom kategóriában)

A rajzos alkotásoknál az alkalmazott technika: grafika, festészet, kézimunka (textil, báb, montázs…) tetszőleges méretben.

Kérjük, hogy a mese és a novella terjedelme a két oldalt ne haladja meg.

A pályamunkákat névvel, címmel ellátva iskolánk címére (3525 Miskolc, Városház tér 6.) kérjük elküldeni. A beérkező művekből kiállítást szervezünk, és a legkiválóbb írásokat a Talentum c. iskolaújságunkban megjelentetjük.

Az eredményhirdetés időpontjáról külön értesítést fogunk küldeni az érintett versenyzőknek.

Jó felkészülést kíván:

a Fráter György Katolikus Gimnázium

tantestülete

Laudetur Jesus Christus!

Sportegyesület közgyűlése

A „Fráter György” Iskolai Kulturális, Sport és Testnevelési Egyesület
2016. február 17.
14.00 órakor rendkívüli közgyűlést tart

 

(meghívó a csatolmányban)

Csatolmányok:
Download this file (Meghívó.pdf)Meghívó61 kB

Sítábor 2016

Az idén szakítva az évek óta kialakult hagyománnyal egy kissé közelebbi úti célt néztünk ki magunknak. A Franciaországi sípályákat lecseréltük egy közelebbi országra, az Olaszországi Trentó mellett található Paganella síközpontot választottuk. Már hagyomány, hogy a sítábor családias jellegű, így a 35 diák kiegészülve szülőkkel, testvérekkel, egy 53 fős csoportra duzzadt.

Külön öröm, hogy a „törzstagokon” kívül idén is voltak vállalkozó kedvű új diákok és szülők, akik bepillantást nyerhettek a síelés örömeibe és a hagyományosan jó hangulatú hét részeseivé váltak.

A kissé szokatlan késő esti indulás nem szegte kedvét a csapatnak és a kételkedők is örömmel nyugtázták, hogy egy jó busz csomagtere minden mennyiségű csomag befogadására alkalmas. (Az induláskor némely bőrönd nagyságából kiindulva több hetes utazásra is lehetett következtetni…)

Az éjszakai utazás kissé monotonnak tűnő időszakát sokan filmnézéssel, olvasással, beszélgetéssel töltötték, de azért voltak akiknek hamar sikerült „alvópózba”kerülni, és halk vagy hangos szuszogásuk (horkolásuk) utalt egyértelműen arra, hogy a fáradt ember mindenütt képes aludni.

Szlovénián keresztülutazva már lassan hajnalodott, mikor beléptünk Olaszországba. A tájból egyre többet látva bizony nem sok jel mutatott arra, hogy januárt jelez a naptár. Az évszakra igencsak nem jellemző +6- 8 fok nem éppen síelésre alkalmas időt jósolt.

Trentó városát elhagyva a hegyi szerpentinen azért már feltűntek az egyre nagyobb területet lefoglaló hófoltok. Késő délután, de még sötétedés előtt egy gyönyörű környezetben, egy tó mellett fekvő háznál állt meg a buszunk, ahol viszonylag gyors pakolás után mindenki végre elfoglalhatta szobáját.

Az önellátásnak és a jól felszerelt konyhának köszönhetően, a folyosón végighaladva minden este különböző magyaros jellegű ételek illata csábított sokakat egy- egy szobába való rövid betérésre.

Már az első nap rájöttünk, hogy ezen a környéken nem a menetrend határozza meg a buszok pontos indulását és érkezését. ( Néhányan csalódottan vették tudomásul, ha a kiírt busz nem érkezett meg, mások pedig a nap végén egy körutazáson vettek részt a szomszédos falvakba, mielőtt a szállásra érkeztek volna)

Ezt ellensúlyozta viszont a helyi sofőrök rugalmassága, akik kérésre mindig szívesen letették a csoportot a ház előtt és mosolyogva búcsúztak tőlünk.

Ami a sielést illeti a szövegnél beszédesebbek a készült képek.

Mindent összevetve ismét egy jó hangulatú, élményekben gazdag hetet tölthettünk együtt. Köszönet ezért elsősorban Demjén Zoltán szervező tanár úrnak és minden résztvevő szülőnek illetve diáknak. Remélhetőleg jövőre is sokan folytatják a hagyományt és csatlakoznak ehhez az iskolai programhoz.