Szent Ferenc és Assisi

on .

A Szent Ferenc Általános iskola által meghírdetett "Szent Ferenc és Assisi" országos rajzpályázaton iskolánkból díjazottak lettek: 

II. hely:  Tomaházi Gréta 6.B
III. hely: Ritter Klára 5.B, Máté Bíbor 7.A, Harmos Enikő 8.B

DSC 0432

Szavalóverseny és díjátadó

on .

2017. október 4-én rendezték meg gimnáziumunk  szavalóversenyét. 
Az eredményhírdetésre iskolánk védőszentjének ünnepén került sor. 

 

 
 
A felső gimnáziumban ( 9- 12. évf.) az  alábbi eredmények születtek:
 
1.helyezett: Molnár Anna 9.b
2. helyezett:  Kovács Dorottya 11.c
3.helyezettek megosztva: Friedel Dániel 10.c és Suszter Bianka 9.b 
4.helyezettek megosztva: Katona Ninetta 12.a és Medve Brigitta 11.c
 
A zsüri dicséretében részesülnek: Jávorszki Eszter 10.b és Mátrai Krisztián 10.c 
 
Szép délutánt töltöttünk együtt, mindenkinek gratulálunk!
 
A fotóra kattintva megtekinthető az összes kép!



IMG 20171004 144556 COLLAGE

Martti Ollgren nemzetközi emlékverseny

on .

Tulipán Bence 5.A osztályos tanuló, 2017.szeptember 20-25. között Finnországban, Tamperében edzőtáborba és úszóversenyen vett részt.

A MARTTI OLLGREN Nemzetközi Emlékverseny és Testvérvárosok Kupája elnevezésű versenyen, a 205-2006-os korosztályban 2006-os születésüként 50 m pillangóúszásban bronzérmet szerzett.

Edzője: Sajgó László és Hölcz Péter

Gratulálunk a szép eredményhez!

Tulipán Bence

Tilma a Gyermekművészetért Alapítvány díjátadója

on .

A "Tilma a Gyermekművészetért Alapítvány" Hatvanban nemzetközi pályázatot írt ki "Legkedvesebb Szűzanya képeim" címmel. A díjátadásra a Hatvani Galériában került sor. 13 tanulónk különdíjat kapott.


DSC09246 COLLAGE

Dicséret az énekkarnak

on .

Iskolán énekkara a Fráter Schola Viridis az egyházmegye dicséretében részesült, amit a tanévzáró TeDeum alkalmával Dr. Ternyák Csaba érsek úrtól vehetett át.
Gratulálunk! 

 

19250130 1388943444487672 1592519463 o

Megyei rajzpályázat

on .

A BorsodChem Zrt. által meghirdetett  megyei rajzpályázaton " Környezet- egészségvédelem és biztonságos közlekedés" témában I. helyezést ért el: Biczó Barbara 7.b

 

DSC01006

Angol versenyeredmények

on .

Szilágyi Városi Tesztmegoldó Verseny

Helyezések:

5. évfolyam

Dudás Fruzsina 5. b       4. hely

Sztupák Boglárka 5. b    5. hely

Béres Emma 5. b           8. hely

6. évf.

Dobos Adrienn   6.b     2. hely

Remete Kristóf  6.a      3. hely

7. évf.

Virág Dorottya  7. b      2. hely

Kovács Panna  7.b       2. hely

Tóth Nóra  7.b              4. hely

Mádai Mira   7.a           5. hely

8. évf.

Sándor Virág   8. a.      1. hely

Kajtár Gergő    8. a       4. hely

Felkészítő tanárok: Bíróné Várhegyi Judit, Simkóné Késmárki Csilla, Salamon Zsuzsanna, Radányi László, Csobánka Rita

Avastetői Megyei Angol Verseny

Sándor Virág    8.a     1. hely

Mádai Mira       7. a    1. hely

Kovács Panna  7.b     2. hely

Remete Kristóf  6.a     2.hely

Felkészítő tanárok: Bíróné Várhegyi Judit, Salamon Zsuzsanna

angol

 

Szövegértési verseny​ Komlóstetőn

on .

A városi szövegértési versenyt több tárgyból is meghirdették, amin iskolánk tanulói a következő helyezéseket érték el:

Német nyelv

5. évfolyam

Csiki Balázs            II.hely

6. évfolyam

Wouterson Rebecca III.hely

7. évfolyam

Makszin Mihály        II.hely

Felkészítő tanárok: dr. Czapné Tóth Sarolta, Papné Deres Mónika

Angol nyelv

5. évfolyam

Dobos Adrienn         III.hely

7. évfolyam

Czurkó Lili                II.hely

Felkészítő tanárok: Salamon Zsuzsanna, Bíróné Várhegyi Judit

Magyar nyelv

7. évfolyam

Mádai Mira               II.hely

Felkészítő tanár: Szeitzné Visky Erika

IMG 20170529 142522

 

"Így írunk mi..." pályázat eredményei

on .

5-8. évfolyamon próza kategóriában

I. hely: Gerencsér Panna Antónia 5.A

vers kategóriában:

I. hely: Pozsgai Maxim 5.A
II. hely: Kemény Berill 5.A

 

9-12. évfolyamon próza kategóriában

I. hely: Szilágyi Lili 10.C

vers kategóriában

I. hely: Kovács Dorottya 10.C
II. hely: Barkóczy Tamás 10.B
III. hely: Izsvák Balázs 10.B

IMG 2159IMG 2160IMG 2162IMG 2161