Ének- Zene

on .

A Miskolci Egressy Béni-Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola által rendezett IV. "Gyöngyvirág" Népdaléneklési Versenyén a Hangicsáló Csoport tagjai Kiemelt Arany minősítést szereztek.

 A csoport tagjai: Almássy Lili 7.b, Horváth Emese 7.A, Máté Bíbor 5.A,Obbágy Veronika 5. A Ritter Tünde 5.A

 Ritter Tünde (5. A) szóló kategóriában is Kiemelt Arany minősítést szerzett.

Felkészítő tanár: Váraljai Réka

 

IMG 20160307 124432 HDR

KÉMIA - Verseny

on .

A Curie Kémia Emlékverseny Területi fordulóban Dancsó MarcelI  (8.B) I. helyezést ért el és bejutott az országos döntőbe!

Felkészítő tanár: Fóris Tímea

 

20160229 1132141

 

Német nyelv- Versenyeredmény

on .

A Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Verseny írásbeli fordulója alapján a következő tanulók jutottak a szóbeli döntőbe:

1. II. kategória (5- 6. osztály): Grallert Máté  5. A
2. IV. Kategória: (9-12. osztály): Kenyeresi Szabolcs 9.B és Kovács Kristóf Ákos 9.C

A verseny szóbeli döntőjében a IV. kategóriában legalább 60 % - os eredmény esetén BME- típusú szóbeli B/2(középfokú) vizsgát szerezhet a két diákunk.

Természettudomány-Verseny

on .

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny Észak-Hunnia körzeti versenyén gimnáziumi kategóriában 
7. osztályos csapatunk 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Csipkó Panna
                        Menkő Veronika
                        Porkoláb Péter
                          Kánya Ákos
 
8. osztályos csapatunk 4. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Filipkó Krisztina
                            Hegyi Flóra
                          Juhász Vivien
                          Majtényi Panna
 
IMG 1573

Kelemen Didák élete, munkássága

on .

A miskolci Minorita Plébánia és az Éltető Lélek Alapítvány által kiírt "Kelemen Didák élete, munkássága" című irodalmi- és rajzpályázaton elért eredményeink:

Irodalom:
I.: Papp Fruzsina 12.b
IV.: Szabó Réka 12.a

Rajz:
II.: Filipkó Krisztina 8.a
III.: Dancsó Marcell 8.b
IV.: János Blanka 8.a
VI.: Hegyi Flóra 8.a

Felsős szépkiejtési verseny

on .

Február 11-én került iskolánkban megrendezésre a felső tagozat szépkiejtési versenye. Az alábbi eredmények születtek:

1. hely: Pap Emília, Hernádi Fruzsina (12.b)

2. hely: Tóth Márton (12.b)

3. hely: Fodor Nóra (12.b)

4. hely: Mikita Dorka (10.c)

5. hely: Kovács Dorottya (9.c)

A zsűri dicsérete: Suszter Gábor (11.b)

Német OÁTV

on .

A német OÁTV megyei fordulójába jutottak: Perjési Levente 8.a, Tátrai Tamás 8.a

Felkészítő tanár: Papné Deres Mónika

Szép magyar beszéd

on .

A Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd versenyen Molnár Anna 7.b osztályos tanuló megyei I. helyezést ért el, így az országos döntőbe jutott.

ATLÉTIKA

on .

ATLÉTIKA:

Iskolánkból az 5-6. osztályos fiúk körzeti atlétika versenyen vettek részt, ahol a 7. helyen végeztek, így bejutottak a városi döntőbe.

A csapat tagjai voltak: György Máté, 5.A

                                        Kopcsek Tamás 5. A

                                         Nahaj Norbert 6.A

                                        Farkas Olivér 6.A

                                         Porkoláb Bence, 6. B

                                         Remeczki Róbert, 6.B

                                        Varsányi László 6.B

Városi mezei futóversenyen iskolánk 5-6. osztályos fiú csapata a 6. helyen , míg a 7-8. osztályos fiú csapat az 5. helyen végzett.

Az 5-6. osztályos fiú csapat tagjai voltak: Remete Kristóf 6.B

                                                                        Haskó Márk. 5.A

                                                                        Kocsenga Márton 5.A

                                                                        Grallert Máté 5.A

                                                                         Beluzsár Tamás 5.B

                                                                         Porkoláb Bence 6. B

A 7-8. osztályos fiú csapat tagjai voltak: Szilágyi Bulcsú 8.A

                                                                      Tóth Botond 8.B

                                                                      Stefán András 7.B

                                                                       Pintér Erik 7. A

Egyéniben: Porkoláb Bence és Szilágyi Bulcsú is saját korcsoportjukban a 3. helyen végeztek.

Miskolc életre kel

on .

"Miskolc életre kel" című városi képzőművészeti pályázat díjazottjai:

Fotó kategória:

különdíj:
Komáromi Kristóf 9.b
Sztahura Eszter 10.b
Nagy Eszter 10.b
Fetter Marcell 10.b
Orosz Bálint 9.a

II. helyezett: Budai Amanda 9.a
III. helyezett: Hogya Boglárka 10.c

grafika kategória:

különdíj: Csontos Mariann 11.b
I. helyezett: Fandl Anna 9.c
II. helyezett: Porkoláb Panna 10.c
III. helyezett: Szemán Acsád 9.a

festés kategória:

különdíj:
Kovács Kinga 11.a
Sztahura Eszter 10.b