Megyei rajzpályázat

on .

A BorsodChem Zrt. által meghirdetett  megyei rajzpályázaton " Környezet- egészségvédelem és biztonságos közlekedés" témában I. helyezést ért el: Biczó Barbara 7.b

 

DSC01006

Angol versenyeredmények

on .

Szilágyi Városi Tesztmegoldó Verseny

Helyezések:

5. évfolyam

Dudás Fruzsina 5. b       4. hely

Sztupák Boglárka 5. b    5. hely

Béres Emma 5. b           8. hely

6. évf.

Dobos Adrienn   6.b     2. hely

Remete Kristóf  6.a      3. hely

7. évf.

Virág Dorottya  7. b      2. hely

Kovács Panna  7.b       2. hely

Tóth Nóra  7.b              4. hely

Mádai Mira   7.a           5. hely

8. évf.

Sándor Virág   8. a.      1. hely

Kajtár Gergő    8. a       4. hely

Felkészítő tanárok: Bíróné Várhegyi Judit, Simkóné Késmárki Csilla, Salamon Zsuzsanna, Radányi László, Csobánka Rita

Avastetői Megyei Angol Verseny

Sándor Virág    8.a     1. hely

Mádai Mira       7. a    1. hely

Kovács Panna  7.b     2. hely

Remete Kristóf  6.a     2.hely

Felkészítő tanárok: Bíróné Várhegyi Judit, Salamon Zsuzsanna

angol

 

Szövegértési verseny​ Komlóstetőn

on .

A városi szövegértési versenyt több tárgyból is meghirdették, amin iskolánk tanulói a következő helyezéseket érték el:

Német nyelv

5. évfolyam

Csiki Balázs            II.hely

6. évfolyam

Wouterson Rebecca III.hely

7. évfolyam

Makszin Mihály        II.hely

Felkészítő tanárok: dr. Czapné Tóth Sarolta, Papné Deres Mónika

Angol nyelv

5. évfolyam

Dobos Adrienn         III.hely

7. évfolyam

Czurkó Lili                II.hely

Felkészítő tanárok: Salamon Zsuzsanna, Bíróné Várhegyi Judit

Magyar nyelv

7. évfolyam

Mádai Mira               II.hely

Felkészítő tanár: Szeitzné Visky Erika

IMG 20170529 142522

 

"Így írunk mi..." pályázat eredményei

on .

5-8. évfolyamon próza kategóriában

I. hely: Gerencsér Panna Antónia 5.A

vers kategóriában:

I. hely: Pozsgai Maxim 5.A
II. hely: Kemény Berill 5.A

 

9-12. évfolyamon próza kategóriában

I. hely: Szilágyi Lili 10.C

vers kategóriában

I. hely: Kovács Dorottya 10.C
II. hely: Barkóczy Tamás 10.B
III. hely: Izsvák Balázs 10.B

IMG 2159IMG 2160IMG 2162IMG 2161

 

 

 

Szeretni még... pályázat eredménye

on .

Müller Péter Sziámi által meghirdetett Szeretni még... pályázat eredménye : 126 beküldött videóból a Fráter kórus Díszvacsorát nyert jutalmul és a feldolgozásokból készülő CD felvételére is meghívást kapott a kórus.

Gratulálunk!

Külön köszönet Dobos Klárinak a video remek elkészítéséért.

 

 

Szent László műveltségi vetélkedő

on .

2017. Szent László éve, trónra lépésének 940. évfordulóját ünnepeljük. A Katolikus Pedagógiai Intézet Szt. László és korával kapcsolatban műveltségi vetélkedőt hirdetett meg.
A verseny döntőjében iskolánk 9.b-s csapata országos I. helyezést ért el.


A csapat tagjai: Kánya Eszter, Tóth Antónia és Sedlák Fanni

Felkészítőjük: Szeitzné Viski Erika


A verseny írásbeli, és szóbeli fordulójában a diákok bizonyíthatták történelmi, irodalmi ismeretüket, művészettörténeti jártasságukat, Szent László iránti tiszteletüket különböző ötletes, kreatív feladatokban
.

Csapatunknak gratulálunk!

18596254 1739222042774537 911543680 o

Országos Alföldi Számítástechnikai verseny

on .

Iskolánk ismételten sikeresen szerepelt az Országos Alföldi Számítástechnikai versenyen. Mind a 7-8 évfolyamosoknál, mind a 9-10 évfolyamosoknál jutott Fráteres tanuló az ez úttal a XX. alkalommal megrendezett nyíregyházi döntőbe.

A kisebbeknél Makszin Mihály a 7. A osztályos tanulónak gratulálhatunk az országos döntőben elért 7-10 helyezésért.

A nagyobbaknál idén másodszor döntő és idén országos II. helyezést elérő Orosz Bálint Dominik 10. A osztályos tanulónak gratulálunk. Bálint eredményét külön kiemeli, hogy az informatika szakgimnazisták között egyedüli gimnazista döntős volt.

 

sztech

 

Bálint a baloldali fiatalember. Köszönjük a versenyzőket felkészítő tanároknak is az eredményeket: Tokárné Bányai Mariannának, Szabados Zsoltnak és Edöcsény Leventének.

Német nyelv

on .

  Deberecen mellett négy másik város adott otthont az ötfordulós MOZAIK NEMZETKÖZI TANULMÁNYI VERSENY döntőjének, ahová a 160 nevezett diák közül a legjobban szereplő 20-at hívták be.  

Grallert Máté (6.A) német nyelvből az 5- 6. osztályosok kategóriájában 4. helyezést ért el.

 P1200297P1200301

Természettudomány - versenyeredmények

on .

2017. április 22-én megrendezésre kerülő Less Nándor Országos Földrajzverseny döntőjében Simkó László 11.b osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Gratulálunk!
Felkészítő tanár: Szegediné Polner Mária

Sikmko Laszlo

 

Korábbi versenyeredmények:

Hevesy György Kárpátmedencei Kémia Verseny: Porkoláb Péter 8. a osztályos tanuló megyei 12. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Kissné Nyitrai Emese

 

Kísérletezzünk és gondolkozzunk!

Herman Ottó Gimnázium, Miskolc

7-8. osztályos kategóriában városi 4. helyezést elért 'Laktusz' csapat, melynek tagjai: Kánya Ákos, 8.a, Porkoláb Péter 8.a, Sziklai Benedek 7.b

9-10. osztályos kategóriában városi 3. hyelyezést elért 'Durranógáz' csapat: Hegyi Flóra 9.a, Dienes Renáta 10.a, Bányai Márk 10.b

9-10. osztályos kategóriában városi 4. helyezést elért 'Lan-Ion' csapat: Dancsó Marcell 9.b, Hegedűs Kornél 10.b, Klinga Zoltán 10.a
Felkészítő tanár: Kissné Nyitrai Emese


Bólyai Természettudományi Csapatverseny

területi döntőjén iskolánk csapata 5. helyezést ért el.
A csapat tagjai: Ferencz Adél, Dienes Hanna, Mádai Mira, Makszin Mihály, 7.a osztályos tanulók
Felkészítő tanár: Szegediné Polner Mária

DSCF6036


 

Madarak Fák Napja területi versenyén iskolánk csapata a következő eredményeket érte el:

II. helyezés: Perjési Nóra 6.a, Ferencz Adél 7.a, Makszín Miháky 7.a
III. helyezés: Máté Bíbor 6.a, Lichy Johanna 7.a, Kánya Ákos 8.b

 

 

 

 

Országos helyezés német országismereti versenyen

on .

Rachev Zoé, iskolánk 7. b osztályos tanulója kiválóan szerepelt azon a három fordulós versenyen, melyet a Sprach Camp Austria hirdetett meg. Két fordulót sikerrel vett, majd a döntőben a IV. helyen végzett.

Felkészítő tanár: Papné Deres Mónika

Eredményéhez gratulálunk!

Zozi IV.hely

Rachev Zoé 1