Festival d’Italiano 2019

on .

Ebben az évben Budapesten rendezték meg az országos Olasz Nyelvi és Kulturális Vetélkedőt. Több kategóriában is neveztek diákjaink: szavalat, országismeret, egyéni ének-komolyzene, színház. Ezúttal a Fráter kórus is nevezett csoportos ének-komoly zene kategóriában.

A verseny március 22-én kezdődött a Szent László Gimnáziumban, az országból csaknem ezer versenyző érkezett a helyszínre. Egész délután folytak a meghallgatások. A zsűri tagjai között több olasz lektor mellett jelen volt az Olasz Intézet igazgatója is. Másnap került sor a színpadi kategóriára a Törekvés Művelődési házban.

Diákjaink kiválóan szerepeltek, csaknem minden kategóriában okleveles minősítést érdemeltek ki. Az egyéni kategóriákban helyezéseket, a csoportos kategóriákban arany, ezüst, vagy bronz minősítést osztottak ki.

Fráter kórus: Arany minősítés

Fratellani színjátszócsoport: Bronz minősítés

Tomorszki Sára 9.a: szavalat „A Zsűri dicséretével”

Gáll Franciska 12.c és Kiss Johanna 12.b: egyéni ének: első hely megosztva

Szívből gratulálunk a szép eredményekhez!

 

 csoportkép1