"Arany-tollal költőszóval"

on .

Az "Arany-tollal költőszóval" vármegyei versenyen III. helyezést ért el Török Boglárka 5.A osztályos tanulónk.

423766258 363714416634353 691577078777556256 n

"Es weihnachtet schon" országos projektverseny

on .

Németet tanuló 5. osztályos diákjaink részt vettek az "Es weihnachtet schon" országos projektversenyen, ahol a következő helyezéseket érték el:

on .

Március 7-én rendezték meg a Miskolci Egyetem Ferenczi Sándor Egészségügyi Technikuma által szervezett "Szép Magyar Beszéd verseny" városi fordulóját, melyen iskolánk tanulója: Fodor András 11.c osztályos tanuló 3. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Bokros Beáta

Gratulálunk az eredményhez!

Megyei értékszámos Sakk Diákolimpia

on .

Szerdán a DVTK Medicalban tartották a Megyei értékszámos Sakk Diákolimpiát. A korcsoportokat idén módosították, így nagyjából mindannyian ugyanazok az ellenfelekkel játszottunk, mint tavaly,

Vilmos:
7 fordulós körmérkőzést játszottunk. Az első fordulóban én voltam az erőnyerő, de mivel páratlanul voltunk, mindenki pihent egyszer. Az 2-3. fordulót megnyertem. Sajnos a 4. partiból nem én jöttem ki nyertesen, az 5. viszont döntetlen lett. Az 6. partit nyertem, és bár 2. helyen álltam ekkor, még a dobogó is veszélyben lett volna egy rosszul sikerült utolsó parti esetén. Így a 7. parti volt a mindent eldöntő: az ellenfelem hibázott, ezt tisztnyerésre használtam ki, ami elég is volt a győzelemhez! Így sikerült mindenkit magam mögé utasítani.

Rita:
Értékszámos lányként a megyében nagyon kevesen vagyunk.3 fordulós körmérkőzésünk volt. Az 1. fordulóban erőnyerő voltam. A második körben azzal a lánnyal játszottam, aki az első fordulóban vesztett. Már a megnyitásban gyalogelőnyt szereztem ellene, és nem sokkal utána megtámadtam, amivel teljesen szétesett az állása. Ezt már csak ki kellett használnom. A harmadik fordulóban játszottam a nehezebb ellenféllel. Ez volt a nehezebb és hosszabb parti. Szerencsére itt is sikerült nyernem, igaz, csak a végjátékban. Minőségelőnyt szereztem, amivel azonnal nyertem is. Így lettem megyei bajnok.

Balázs:
Három fordulós körmérkőzésünk volt. Az első partimat kezdeti vezetés után kisebb hátrányra rontottam, azonban az ellenfelem hirtelen hibáját kihasználva mattot sikerült adnom. A második partiban egy régi riválissal ültem egy táblához. Végig enyhén hátrányos, nyomottabb állásból a végére döntetlent sikerült kihoznom. Megegyezéssel remi lett a parti. A harmadik fordulóban egy nálam sokkal erősebb csapattárssal játszottam. A döntetlen végeredmény szerencsésen biztosította második helyemet a megyei döntőben, és ezzel továbbjutottam az országos döntőre!

Az országos döntő április 27-én lesz Budapesten, ahova eredményünkkel mindhárman kvalifikáltuk magunkat. Ezen a napon nemcsak az értékszámos országos döntő lesz, hanem a nyílt országos döntő is. Reméljük, nagyobbik hugunknak is sikerül egy jó megyei eredmény, és így négyen sakkozhatunk majd az országoson április végén!

sakk2024

A Természetesen Istennel – Komplex Természettudományos

on .

Vetélkedőn A 7.-8. osztályos korcsoportban iskolánk csapata a Virágok országos 16. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
Velty Tekla 7. B, Kovács Dorka 7. B és Török Rita 7. B osztályos tanulók.
Felkészítő: Biróné Kertész Judit
Gratulálunk!

Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny

on .

Iskolánk tanulói Ádámcsó Dóra 8. b és Ádámcsó Kinga 10. a osztályos tanulók a

Dr. Árokszállásy Zoltán biológia-környezetvédelmi verseny országos döntőjébe jutottak, és eredményesen szerepeltek.

Eredmények: Ádámcsó Dóra I. kategória 5. hely

Ádámcsó Kinga II. kategória 25. hely

DSC 4011 2

Városi Angol Országismereti Verseny

on .

Fazekas Városi Angol Országismereti Versenyen, Új-Zéland témakörben,  a Fráteres csapat 2. helyezést ért el.

on .

100 M gyors: Rusznyák Raul 1. helyezett, Kiss Kristóf 2. helyezett.

100 M hát: Kiss Kristóf 2. helyezett

100 M gyors: Pavlikovics Imola 2. helyezett.

Rusznyák Raul országos döntőbe jutott.

428078107 695283095836934 3950390722772989336 n

Szép Magyar Beszéd

on .

Török Balázs 8. B osztályos tanuló a Szép Magyar Beszéd verseny területi fordulójában I. helyezést ért el, s így az országos döntőbe jutott.
Szép eredményéhez gratulálunk!
Felkészítő tanára: Szeitzné Viski Erika

Iskolai szavalóverseny

on .

Iskolánk szavalóversenyén a következő eredmények születtek:

5-6. évfolyamos kategóriában:
1. helyezett: Kovács-Esztián Hanga 6.a – felkészítő tanára: Bánvölgyiné Hortobágyi Hajnalka

1. helyezett: Polgár Dalma 11.c – felkészítő tanára: Bokros Beáta
2. helyezett: Cserpák Henrietta 10. c – felkészítő tanára: Hernádiné Győri Zsuzsanna
3. helyezett: Mikola Kincső Luca 10.b – felkészítő tanára: Bánvölgyiné Hortobágyi Hajnalka
3. helyezett: Kaposvári Kenéz 10.a – felkészítő tanára: Szeitzné Viski Erika