Német testvériskolánk diákjainak látogatása

on .

Idén októberben ismét vendégül látta iskolánk a passaui Leopoldinum Gimnázium diákjait. A több mint 20 évre visszatekintő cserekapcsolat keretén belül 17 kilencedik évfolyamos német diák és két tanáruk ismerhette meg iskolánkat és régiónkat. A szűk egy hét alatt jártunk Budapesten, Kassán és Bükkszentkereszten, diákjaink pedig Miskolc nevezetességeivel ismertették meg cserepartnerüket. Mivel azonban az idei projekt témája az aktív szabadidős tevékenységek és a sport volt, ezért ellátogattunk a DVTK stadionba, túráztunk, másztunk a lillafüredi kalandparkban, sőt a fergetegesre sikerült búcsúpartin még a magyar néptánc alapjait is elsajátíthatták a cserediákok. Abban persze, hogy a vendégfogadás ismét ilyen jól sikerült, nagy szerepük van lelkes diákjainknak, családjaiknak, valamint a program lebonyolításában részt vevő kollégáknak, akiknek ezúton is nagy szeretettel mond köszönetet a projektért felelős német munkaközösség.

 

IMG 7433