Iskolánk védőszentjének ünnepe

on .

A Magyarok Nagyasszonyának – iskolánk védőszentjének – ünnepén, október 8-án már hagyomány, hogy változatos és színes lelki programokkal emlékezünk iskolánkban. Az idei programok is minden tanulónak változatos időtöltéssel szolgáltak:

előadás a családról, a családi élet fontosságáról

Taizé imaóra

érzékenyítő foglalkozás

padlóképes foglalkozás talentumainkról

előadás az evangéliumban megjelenő Mária történetek alapján: mennyire lehet ma a Szűzanya követendő példa a fiatalok számára

rózsafüzér imádság és táncos dicsőítés

kreatív foglalkozás: rózsafüzér készítés

Viskó című film megtekintése és feldolgozása

interaktív foglalkozás: Jézus és az internet

hagyományteremtő céllal idén két évfolyamunk – a nyolcadik és tizedik – diákjai gyalogos zarándoklaton vettek részt: az alsós gimnazisták a Limpiászi kereszthez mentek, a felsős gimnazisták pedig a Mária út Görömbölytől az Avasig tartó szakaszát imádkozták, énekelték és elmélkedték végig

A Szentmise előtti pillanatokat a nyelvi munkaközösség tanárainak vezetésével felkészült diákok gyönyörű énekei tették meghitté. A Szentmise alatti szolgálatért hálásak vagyunk Regős Zsoltnak és a Fráter kórusnak.

Köszönjük vendégeinknek:

Juhász Zoltán és felesége Juhászné Simon Aranka

Horváth Zsolt

END házasközösség

Duszáné Márton Mónika

Csík Tibor

Bárdos István és felesége, Katalin

Hálásan köszönjük iskolánk minden pedagógusának, dolgozójának, a kísérőinknek a lelkiismeretes és fáradtságot nem kímélő munkát!

Kuzmáné Juhász Katalin
munkaközösség-vezető

DSC05037 COLLAGE