NYELVKALAND- PROGRAMSOROZAT

on .

Iskolánk 2017 nyarán felkérést kapott a Miskolci Egyetemtől, hogy társult tagként részt vegyen Magyarország jelenleg zajló legnagyobb nyelvi projektjében, a  „NYELVKALAND ME” című EFOP-3.2.14-17-2017-00005 azonosítószámú, 3 évre szóló pályázatában. A felkérést jó lehetőségként értékeltük, így regisztráltunk és most már a negyedik félévet kezdjük a projektben.

20180216 140115

20180216 140135

A pályázat megfogalmazott célja, hogy a diákok nyelvtanulásának motivációját serkentse, a sikeres nyelvvizsgák és érettségik számát bővítse, és mindezt elsősorban az élménypedagógia módszereivel. A projekt alapvetően hátrányos helyzetű iskolákat céloz meg, de egy nagyszabású szakmódszertani kísérlet terepeként gimnáziumunk is jelentős szerepet kaphatott a programban. A tanulók önkéntes alapon jelentkeznek, és vállalják, hogy egyetemi hallgatók bevonásával tartott kiscsoportos foglalkozásokon a félév során 12 alkalommal 90 perces órákon vesznek részt. Minden félévben más tanulók (és hallgatók) jelentkezhetnek a programra, de a tematika, a digitális tananyag alapvetően ugyanaz.

20190321 095441

 

Kinek és miért hasznos a projekt?

Diákjaink a nyugodt, oldott hangulatú élményfoglalkozásokon dolgozhatnak az angol és német szakos egyetemi hallgatók vezetésével. A Screenager digitális tananyag sok kommunikatív és projektfeladatával sikeresen hozzájárul szókincsük és szóbeli kommunikációs készségük fejlődéséhez, valamint előzetes nyelvi ismereteiket változatos környezetben mélyíthetik el.

Az egyetem tanárképzős hallgatói biztonságos, mentortanárok által segített környezetben gyakorolhatják a tanítás mesterségét és készülhetnek leendő hivatásukra.

20190321 100818

20190321 101022

20190321 103725

Iskolánk nyelvtanárai pedig hallgatók által képviselt új impulzusokra innovációs forrásként tekinthetnek, amelyet – egy letisztulási folyamat után- ők is beépíthetnek mindennapi tanítási gyakorlatukba. Ez pedig szemléletformáló hatással lehet intézményünk egész működésére.

                                                                                               Bíróné Várhegyi Judit

                                                                                                projekt koordinátor