Németes diákjaink látogatása a passaui Leopoldinum Gimnáziumban

on .

Iskolánk németesei április közepén ismét Passauba utaztak, hogy megismerjék testvériskolánkat és az ottani diákéletet. 18 diákunk élvezhette a bajor családok vendégszeretetét és vett részt a Leopoldinum Gimnázium tanárai által szervezett szakmai programokon. Mivel az idei téma a környezetvédelem volt, így a kirándulások és a városnéző túrák középpontjában is elsősorban a természetvédelem, a fogyasztás és a fenntartható fejlődés állt. Megismerhettük Passau és München belvárosát a tudatos fogyasztó szemszögéből, jártunk a Bayerischer Wald nemzeti parkban valamint egy vízierőműnél, bepillantást nyertünk csereiskolánk környezetvédelmi projektmunkáiba. A szakmai programokon túl azonban alkalom kínálkozott Altöttingben, a híres bajor zarándokhelyen a hitbéli és lelki feltöltődésre is, valamint aktív kikapcsolódásra is biciklitúránk és számos gyalogtúránk során. Köszönet illeti diákjainkat, akik az út során nemcsak magas szintű nyelvi felkészültségükről adtak tanúbizonyságot, de érdeklődésükkel, aktivitásukkal és jókedvükkel méltó hírét vitték iskolánknak. 

 

  IMG 6918