1szazalek banner 470x75px

Passaui testvériskolánk látogatása

on .

Októberben iskolánk újra vendégül látta a passaui Leopoldinum Gimnázium tanulóit.  Az idei projekttéma a környezetvédelem volt, ezért azt mutattuk meg, hogyan járul hozzá szűkebb (az iskolánk) és tágabb (városunk, régiónk) környezetünk a környezet megóvásához. A német diákok az itt töltött héten megismerkedtek városunk híres polihisztorának, Herman Ottónak az életművével, városunk értékes természeti környezetével. Ellátogattunk a Debreceni Egyetem Agóra természettudományos élményközpontjába, megtekintettük a Hortobágyi Madárkórház sérült gólyáit és egerészölyveit, jókedvűen kocsikáztunk a Hortobágy végtelen pusztáin, ahol csodálatba ejtett mindenkit a végtelen pusztaság gazdag állatvilága.  A Hortobágy sík vidéke után üdítő volt felutazni az Aggteleki Nemzeti Parkba, ahol Jósvafőn értékes előadást hallhattunk a vidék élő- és növényvilágáról, majd élménypedagógiai környezetvédelmi órán vettek részt a hucul ménes élőhelyének közvetlen közelében. De alkalmunk nyílt bepillantást nyerni a Miskolc közelében található Baráthegyi Majorság biogazdaságának mindennapi tevékenységébe is.

A német diákok persze nemcsak lakókörnyezetünkkel és régiónkkal ismerkedtek, hanem iskolánkkal, diákjainkkal és iskolánk diákéletével is. A projekthetet a nagyon jól összekovácsolódott diákcsapat egy vidám búcsúpartival zárta. Várakozással tekintünk az áprilisi kiutazásunk elé.

Köszönjük a vendéglátó családok és diákjaink segítségét!               

 

 

 IMG 6361 1