Arany 200 busz

on .

A Petőfi Irodalmi Múzeum mozgókiállítást készített, amely a 200 éve született Arany János költészetét, életét és pályáját mutatja be. Az "Arany 200 busz" július 10-től járja az országot és a határon túli magyarlakta vidékeket. A manuális és digitális eszközökre építő, egyedi látványvilágú kiállításban különleges irodalomélményhez juthatunk.
A Szent István téren álló múzeumbuszra iskolánk tanulói közül az 5.A és 6.B osztály látogatott el, ahol rendkívüli irodalomórán vehettek részt.
Megnyitóként örömmel hallgattuk gimnáziumunk tanulójának, Mikita Dorka 12.C osztályos diákunk előadásában a Tetemre hívás c. balladát.
Reméljük,diákjaink közelebb jutottak egyik legnagyobb magyar költőnk költészetéhez az "Önarckép álarcokban" c. Arany-kiállítás megtekintésével.
Bagyalné Kocsis Márta

 WP 20171016 13 45 51 Pro COLLAGE